Wieczna noc: finał wampirzej serii Guillermo del Toro

Najnowsze posty

Posty / Najnowsze posty 152 Views

Wydawnictwo Zysk i S-ka wydało finał trylogii Daniela KrausaGuillermo del Toro, która może być znana także fanom seriali za sprawą produkcji Wirus. W wersji powieściowej wcześniej ukazały się dwa tytuły – WirusUpadek – a teraz, kilka lat po ukazaniu się oryginału, na półki polskich księgarń trafia Wieczna noc.

Fabuła finału serii przedstawia się następująco:

Nastał nowy początek. Kiedy miejsce pochodzenia ostatniego z Pradawnych zostało zniszczone, stare wampiry przestały istnieć, podobnie jak dawny porządek świata.
Stany Zjednoczone pogrążone są w kompletnym chaosie. Na Ziemi przez większość dnia panuje ciemność. Na ulicach próżno szukać zdrowych ludzi – wampiry pod przewodnictwem Mistrza stworzyły własny reżim, którego rządy diametralnie różnią się od wszystkiego, co człowiek znał do momentu uaktywnienia się śmiertelnego wirusa. Ludzie zamykani są w obozach koncentracyjnych wzorowanych na tych nazistowskich z II wojny światowej i sprowadzeni do roli bydła rzeźnego i dawców krwi.
Grupka ocalałych – epidemiolog Ephraim Goodweather, lekarka Nora Martinez, szczurołap Wasilij Fet wraz z kilkoma towarzyszami, starają się ocalić świat. Wiedzą, czego pragnie władca wampirów. Znają jego zamiary. Znają też jego potężną moc. A także sojuszników spośród garstki nieprzemienionych w strzygi ludzi.
Dysponując zawierającą tajemnicę pochodzenia Mistrza księgą Occido Lumen, bohaterowie dążą do unicestwienia potwora i do przywrócenia ładu na Ziemi. Eph Goodweather ma dodatkowy motyw – musi uratować syna, którego Mistrz nie przemienił jeszcze w strzygę. Cel jest ambitny, szanse niewielkie, a potęga Mistrza coraz większa.

Oto okładki całej serii:

Wieczna noc ukazała się nakładem wydawnictwa Zysk i S-ka. Książka liczy 562 stron i kosztuje 42,90 zł.

Źródło: Zysk i S-ka / fot. Zysk i S-ka

Comments